Uszyj ze mną swój sukces!

REDAKCJA I KOREKTA TEKSTÓW

USZYJEMY RAZEM?

Skoro trafiłeś na stronę z ofertą, pewnie już wiesz, ile możesz zyskać dzięki bezbłędnym tekstom. Tworzysz treści na stronę internetową? Chcesz zaistnieć dzięki blogowi? Piszesz e-book, żeby podzielić się wiedzą i doświadczeniem? Droga do sukcesu często nie jest prosta: wymaga sporego nakładu pracy i dbałości o szczegóły. Jeśli chcesz przekazać ważne treści, a nie wiesz, jak to zrobić bezbłędnie, nie czekaj! Przyślij do mnie swój tekst i spełnij swoje marzenia!

laptop-2559707_1920

KOREKTA I REDAKCJA: CO ZYSKUJESZ?

Wizerunek profesjonalisty!

– Większe zaufanie odbiorców, co może bezpośrednio przełożyć się na  zainteresowanie Twoimi produktami i usługami.

– Potencjalnie więcej wejść na stronę, większą konwersję i lepsze pozycjonowanie.

– Zaangażowaną społeczność i więcej zainteresowanych czytelników.

Satysfakcję z tego, że budujesz solidną markę.

Czas dla siebie. Ja poprawiam Twoje teksty, a Ty robisz, co chcesz.

redakcja i korekta tekstów

CO MOŻESZ DO MNIE WYSŁAĆ?

– teksty na blog;

– teksty na stronę internetową;

– newslettery, treści wiadomości e-mail;

– e-booki;

– materiały edukacyjne;

– ulotki reklamowe i informacyjne, banery, plakaty, wizytówki;

– inne (zapytaj o możliwość korekty i redakcji tekstu).

redakcja i korekta tekstów
redakcja tekstu

JAK POPRAWIAM TEKSTY?

Teksty poprawiam w Wordzie i w PDF-ie. W Wordzie pracuję w trybie śledzenia zmian, dlatego wyraźnie widzisz, jakie poprawki zostały wprowadzone. Poprawiony tekst odsyłam do Ciebie, a Ty się z nim zapoznajesz i zatwierdzasz zmiany. Jeżeli masz jakieś pytania, wyjaśniamy wszelkie wątpliwości.

W PDF-ie wykonuję tylko korektę tekstu już zredagowanego (przeze mnie lub przez innego redaktora). Wszelkie sugestie podaję w komentarzach, stosuję podkreślenia, podświetlenia. Po otrzymaniu poprawek samodzielnie wprowadzasz zmiany w pliku edytowalnym/ w programie do składu.

CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Redakcja tekstu

 • poprawiam wszystkie błędy językowe: ortograficzne, gramatyczne, frazeologiczne, składniowe, stylistyczne itd. oraz interpunkcję i literówki;
 • sprawdzam podstawowe fakty, daty, pojęcia;
 • analizuję strukturę tekstu i w razie potrzeby proponuję zmiany;
 • poprawiam styl;
 • wykonuję inne działania, które korzystnie wpływają na jakość tekstu.

Korekta tekstu

 • poprawiam błędy językowe przeoczone w procesie redakcji;
 • poprawiam błędy edytorskie: sprawdzam konsekwencję użycia fontu, wyróżnień, zapisu dat, nazw, właściwe użycie symboli itd.;
 • kontroluję kwestie techniczne związane ze składem: układ tekstu na stronie, właściwe odstępy między wyrazami, podpisy pod ilustracjami, sieroty, wdowy, bękarty, szewce itp.

CENNIK

za 1800 zzs*

za arkusz wydawniczy*

redakcja tekstu

od 9 zł

od 170 zł

korekta tekstu

od 6 zł

od 110 zł

*zzs to liczba znaków ze spacjami

*arkusz wydawniczy to 40 000 zzs

Więcej informacji znajdziesz w FAQ.

Korekta i redakcja tekstów – dlaczego wciąż jest ważna?

Wiele osób wychodzi z założenia, że dostęp do złożonych narzędzi i algorytmów służących do sprawdzania poprawności językowej tekstów zwalnia autorów z konieczności korzystania z usług redaktorów i korektorów – zwłaszcza w przypadku tekstów publikowanych w internecie: na stronach czy blogach. Problem jednak w tym, że nawet najlepiej napisany program wciąż pozostaje jedynie programem, zbiorem zer i jedynek, który nie jest w stanie zweryfikować informacji zawartych w artykule czy ocenić logiki wypowiedzi. Taka korekta i redakcja tekstu jest po prostu niewystarczająca. Chociaż współczesne rozwiązania technologiczne znacznie ułatwiają życie, to nie są w stanie (i nigdy nie będą!) zastąpić pracy człowieka. Warto więc, abyś o tym pamiętał, kiedy sprawdzasz swój tekst, korzystając z podobnego narzędzia.

Publikowanie treści w internecie jest dziś niezwykle popularną praktyką. Wielu przedsiębiorców prowadzi blogi, na których regularnie publikuje artykuły poruszające tematy związane z branżą. To także istotny element utrzymywania relacji z klientami. Właśnie dlatego istotne jest dbanie o jakość udostępnianych treści. Nie każdy musi potrafić pisać teksty idealne pod względem poprawności językowej, lecz nie powinien to być dla nikogo powód do rezygnacji z pisania! Wystarczy skorzystać z pomocy dobrego redaktora. Taka pomoc przy korekcie i redakcji tekstów zaowocuje wysokiej jakości tekstami, dzięki czemu możesz być pewien, że artykuły publikowane pod Twoim nazwiskiem nie wzbudzą najmniejszych podejrzeń w zakresie poprawności językowej.

Korekta i redakcja tekstów – poprawność językowa a marka osobista

Pamiętaj, że tekst Twojego autorstwa wiele o Tobie mówi. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany budowaniem własnej marki w internecie lub zamierzasz poszerzać swoją sieć kontaktów, wpisy opublikowane w Twojej witrynie muszą być nienaganne – nie tylko pod względem ortografii, lecz także logiki wypowiedzi, stylu czy ogólnego wrażenia, które tekst pozostawia. Korekta i redakcja tekstów są więc doskonałym sposobem na to, by pozostawić na czytelniku dobre wrażenie. Nie chcesz przecież zrazić do siebie potencjalnych klientów, prawda?

Zastanów się, czy na pewno chcesz publikować pod swoim nazwiskiem teksty bez wcześniejszej współpracy z profesjonalnym redaktorem. Korekta i redakcja tekstu nie tylko wpływają na zgodność tekstu z przyjętymi normami językowymi, lecz także są w stanie uprzyjemnić odbiór wpisu, nadać mu płynność, pozbyć się sprzeczności i błędów logicznych utrudniających lekturę. Takie uchybienia mogą zniechęcić potencjalnych kontrahentów, którzy – zainteresowani zakresem Twoich usług – nie zdecydują się na podjęcie z Tobą współpracy, ponieważ błędy w tekstach wzbudzą ich wątpliwości co do Twojego profesjonalizmu.

Korekta i redakcja tekstu – odpowiednie, indywidualne podejście

W swojej pracy zawsze stawiam na profesjonalizm i zgodność z intencjami autora. Wychodzę z założenia, że każdy autor ma swój indywidualny styl, dlatego staram się do niego dopasować. Nie wprowadzam diametralnych zmian tam, gdzie nie są one konieczne, a przede wszystkim – każdą zmianę proponuję, a nie narzucam. Szanuję to, że jesteś autorem i masz prawo do ostatecznej decyzji o każdej poprawce. Dobrze jest jednak pamiętać, że wykonana przeze mnie korekta ma swoje uzasadnienie: użycie innego słowa wynika z potrzeby uniknięcia błędu, a przekształcenie zdania podyktowane jest względami poprawnościowymi lub stylistycznymi. Moja rola opiera się na wydobyciu z tekstu wszystkiego, co w nim najlepsze i zamaskowaniu uchybień i niedoskonałości. Korekta i redakcja tekstu to doskonały sposób na zwiększenie wartości użytkowej czy artystycznej Twojego tekstu. Szanuję swoją i Twoją pracę: nie stosuję żadnych skrótów i kompromisów – do każdego zlecenia podchodzę poważnie i wykonuję je z najwyższą starannością. W trakcie pracy bazuję na swoim doświadczeniu, na wykształceniu polonistycznym oraz na wszelkich dostępnych mi źródłach związanych z poprawnością językową. Znajomość Twoich potrzeb pozwoli mi dostosować podejście, zwrócić uwagę na szczegóły, które spędzają Ci sen z powiek i zastosować się do oczekiwanych przez Ciebie rezultatów. Możesz być pewien, że oddając mi swój tekst, możesz spać spokojnie!

Redakcja i korekta tekstów – cennik

Kwestią, która często powraca przy okazji rozważań na temat pracy redaktorów i korektorów jest wycena ich pracy, a mówiąc konkretniej – trudność w jednoznacznym określeniu cennika. Wspominam o tym w zakładce z najczęściej zadawanymi pytaniami, lecz niejasności w tym względzie pojawiają się na tyle często, że zawsze warto dopowiedzieć kilka słów na ten temat. Brak jednego, stałego cennika wynika przede wszystkim z konieczności indywidualnego podejścia do każdego zlecenia. Koszty związane są przede wszystkim z tym, ile pracy wymaga dany tekst oraz ile realnie czasu trzeba poświęcić na jego poprawienie.

Niekiedy tekst nie wymaga dużego nakładu pracy, czasami wręcz przeciwnie. Określanie sztywnych cen jest więc niemożliwe. Dzięki indywidualnej wycenie wiesz, że zaproponowana stawka jest adekwatna do ilości pracy, jaką trzeba włożyć w poprawienie Twojego tekstu. Bezpośredni kontakt jest więc najskuteczniejszym sposobem na to, aby dowiedzieć się, jaka kwota będzie potrzebna, aby redakcja i korekta tekstu zostały przeprowadzone z dbałością o każdy szczegół.

Redakcja tekstu – dlaczego ja?

Decydując się na współpracę ze mną, wybierasz profesjonalne usługi w konkurencyjnej cenie. Połączenie wieloletniej praktyki z pasją i indywidualnym podejściem do każdego zlecenia powodują, że wykonywana przeze mnie redakcja i korekta tekstów zawsze wiążą się z pełną satysfakcją klientów. Przekonaj się sam – napisz do mnie! Formularz kontaktowy znajdziesz poniżej.

GOTOWY DO DZIAŁANIA?
NAPISZ DO MNIE!

Skontaktuj się ze mną!

Krawcowa Słowa – redakcja i korekta tekstów, transkrypcja nagrań
Barbara Tworek – Usługi Edytorskie
ul. Józefa Piłsudskiego 62/6
23-400 Biłgoraj
NIP: 9182175832
REGON: 387018810

  Imię*
  Nazwisko*
  E-mail*
  Telefon
  Temat*
  Wiadomość*